• ×

  İl Başkan Yrd/Siyasi Hukuki İşler

  CİHAT AKKUŞ

  1972 Aydın doğumlu olan Cihat AKKUŞ Aydın Mimar Sinan Endüstri Meslek Lisesinden mezun olduktan sonra çalışma hayatına başlamıştır. Aydın Fazilet Partisi’nde İl Başkan Yardımcılığı ile siyasi hayatına başladı. Fazilet Partisi’nin kapatılmasından sonra Saadet Partisi Kurucusu olarak siyasi hayatı devam etmiştir. 2002 yılında Saadet Partisi Milletvekili Adaylığı ve daha sonra Saadet Partisi’nde İl Müfettişliği görevinde bulunmuştur. 2010 yılında İl Başkan Yardımcısı olarak parti kapanana kadar görevine devam etmiştir. 2015 yılında Ak Parti Aydın 5.Olağan Kongresi’nde seçilerek Aydın İl Yürütme Kurulu Üyesi olarak Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı görevine başlamış olup halen görevine devam etmektedir. Evli 3 çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Teşkilat

  AYTAÇ ARSLAN

  1980 Aydın doğumludur. Gazi Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı ön lisans mezunudur. Kendine ait Bilişim ve Teknoloji şirketini işletmektedir. Siyasi hayatı 2006 yılında Koçarlı İlçe Gençlik Kolları Yönetiminde başlayıp 2009 – 2014 yılları arasında AK Parti Aydın İl Yönetiminde çeşitli kademelerde çeşitli görevlerde bulunmuştur. 2014 yılında yapılan kongre ile AK Parti Aydın Efeler İlçe Başkanı olarak seçilmiş olup 2018 yılında yapılan ilçe kongresine kadar bu görevi sürdürmüştür. Evli ve bir çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Seçim İşleri

  MURAT SANDIKCILAR

  1976 Aydın doğumludur. İlk ve ortaokulu Aydın’da tamamlamış olup Aydın iHL mezun olmuştur. Yüksek öğrenimini Süleyman Demirel üniversitesi Fen fakültesi kimya bölümünde tamamladıktan sonra, Çeşitli Sivil toplum kuruluşlarında kurucu ve yöneticilik yapmıştır. Kendi işyerimde ticaretle uğraşmakta olan SANDIKÇILAR 2015 yılından bu yana AK parti il yönetim kurulunda çeşitli birimlerde görev yapmıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Tanıtım Medya

  AHMET KÜRŞAT UĞUR

  1973 Kayseri doğumludur. Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk bölümünden mezun olmuş olup Aydın'da Serbest Avukatlık yapmaktadır. 2009 yılında Saadet Partisi Aydın'da İl Başkan Yardımcılığı yapmıştır. 2010 yılında Has Parti'nin kuruluşu ile birlikte Aydın İl Başkanlığı görevi yapmıştır. 2015 - 2017 yılında AK Parti Aydın İl Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. İHH Aydın İl Yönetim Kurulu Üyeliği yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sosyal Politikalar

  AYŞE ÇENET

  1964 yılında Aydın doğumludur. 1984 yılında Aydın imam hatip lisesi ilk kız mezunlarından olup 29 yıl Diyanet İşleri Başkanlığı'nda görev yaptıktan sonra 2013 ve 2017 yılları arasında İstanbul Bahçelievler Atatürk Kız Yetiştirme Yurdu müdürü olarak görev yapmıştır. Emeklidir. Evli ve iki çocuk annesidir.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Dış İlişkiler

  MEHMET ŞİRİNKAYA

  1959 Şanlıurfa doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Şanlıurfa da yüksek öğrenimini Konya Selçuk üniversitesi Matematik bölümünde tamamlamıştır. 1982 yılında başladığı öğretmenlik mesleğinde ilköğretim ve lise müdürlükleri görevlerinde bulunarak Aydın Halk Eğitim md yardımcısı olarak 2017 de emekli olmuştur. MGV, ilim yayma, Ensar vakfında üye olan ŞİRİNKAYA ayrıca Eğitim Bir Sen Sendikasında 2 dönem il başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Evli ve üç çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Yerel Yönetimler

  NİHAT AKTAKKA

  1961 Dalama doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Dalama'da , lise öğrenimimi Aydın da tamamlamıştır. 1989-2004 yılları arasında Aydın belediyesinin çeşitli birimlerinde görev yaptıktan sonra 2004-2014 yılları arasında AK Parti Dalama Belediye Başkanlığı, 2004-2009 yıllarında iller Bankası Aydın temsilciliği, 2004-2008 yılları arası Akçay Sol Sahil Sulama birliği yönetim kurulu üyeliği, 2008-2016 tarihleri arası Akçay Sol Sahil Sulama Birliği bBaşkanlığı, 2015-2017 tarihlerinde AK Parti Aydın İl Başkanlığı'nda Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Ekonomi İşler

  MEHMET SABUNCU

  1962 Aydın doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini Aydın da tamamladıktan sonra Dokuz Eylül üniversitesi iktisat fakültesinden mezun olmuştur. Aydın Genç İşadamları Derneği üyeliği, Sanayi odası meslek komitesi üyeliği ve Ticaret odası meclis başkan yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Halen Bilal Sabuncu A.Ş. ve Bilal Sabuncu Gıda A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği yapmaktadır. Evli 2 çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler

  MEHMET KIVANÇ

  1954 Aydın doğumludur. AK Parti Aydın Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyelerindendir. Emeklidir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Mali ve İdari İşler

  ERDOĞAN YANIK

  1970 Rotterdam doğumlu olup, Evli 2 çocuk sahibidir. Gazi Üniversitesi İİBF MALİYE bölümünden 1992 yılında mezun olarak 1997 yılından bu yana Mali müşavirlik mesleğini sürdürmektedir. Ayrıca SMMMO Oda disiplin kurulu üyesidir.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Ar-Ge

  UĞUR ÇETİN

  1958 İzmit doğumludur. İlk orta ve lise tahsilini Aydında tamamlamıştır. Dokuz Eylül Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Yüksek okulundan mezun olup İstanbul Teknik Üniversitesi’nde İşletme Mühendisliği bölümünü bitirmiştir. Aydın Tekstil’de Pazarlama Şefliği yaptı. Ardından Aydın Valiliği Çevre Koruma Vakfı Müdürlüğü yaptı. Siyasi hayatına 1975 yılında Adalet Partisi Gençlik Kolları’nda başlamıştır. 1987 – 1993 yılları arasında Doğru Yol Partisi İl Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sekreterlik

  MUSTAFA ÜPBÜL

  1986 Çine doğumludur. Çine Yabancı Dil Ağırlıklı Lise mezunu olmakla birlikte ticaretle uğraşmaktadır. 3 dönem AK Parti Çine İlçe Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeliğinin devamında 3 yıldır AK Parti İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu görevini yürütmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır

 • ×

  İl Başkan Yrd/İnsan Hakları

  İBRAHİM GÜNDEŞ

  1977 Diyarbakır doğumlu olup, ilk orta ve lise öğrenimini Diyarbakır da tamamlamıştır. 2009 yılından bu yana AK Parti il yönetiminde çeşitli kademelerde görev yapmıştır. Tümsiad kurucu başkanlığı ve Ticaret odası disiplin kurulu üyeliği görevleri bulunmaktadır. Evli dört çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Çevre, Şehir ve Kültür

  SEMA COŞKUN YAYLA

  1976 Aydın doğumludur. ilk, Orta ve lise öğrenimi Aydın da tamamladıktan sonra 1999 yılında Çanakkale 18 mart üniversitesi inşaat Meslek yüksek okulundan mezun olmuştur. 2007-2009 kadın kolları yönetim kurulu üyeliği, 2009-2014 Aydın belediye meclis üyeliği 2016-2018 Efeler ilçe kadın kolları başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Evli ve bir çocuk annesidir.